Ako fungujeme

Objednávanie

Objednávky sú pravidelné. Niečo ako paušál na telefóne.

Objednávku môžete zmeniť, alebo zrušiť najneskôr dva dni pred plánovanou donáškou. Ak teda budete odcestovaní alebo len nebudete mať ma naše mlieko chuť, dajte nám vedieť.

Objednávať sa dá emailom na info@suhaj.sk alebo sms-kou či telefonicky Matúšovi na 0902 302 223. Prípadne aj osobne pri donáške.

Prečo pravidelná objednávka?

Má to niekoľko výhod:

  • vieme si aj dlhodobejšie naplánovať koľko mlieka (resp. kráv) budeme potrebovať, čo
    nám umožňuje cenovo sa priblížiť k štandardne predávanému mlieku
  • umožňuje nám to používať ekologické sklenené vratné obaly
  • časom sa s odberateľmi lepšie spoznávame a vytvárame vzťahy

Donáška až domov

Donáška sa usutočňuje vždy ráno medzi 5:00 a 7:00 v nasledujúcich obciach:

Nitrianske Pravno: každý pondelok a štvrtok

Pravenec: každý utorok a piatok

Mlieko vám prinesieme až domov. Fľaše z predošlej donášky nám nachystajte tak, aby sme vám ich len vymenili za plné. Ak by ste v čase donášky neplánovali byť doma, dajte nám vedieť mlieko vám môžeme doručiť aj niekam inam.

Fľaše treba umyť a otvorené vložiť do tašky. (Stačí opláchnuť, netreba dávať do umývačky.)

Ak by sa náhodou stalo, že vám v donáške niečo chýba, dajte nám to prosím vedieť, aby sme vám to omylom nezapočítali do faktúry.

Platenie

Za donášku sa platí vždy na začiatku mesiaca za celý predchádzajúci mesiac. Buď vám na mail pošleme faktúru alebo ak nemáme na vás mail, prinesieme vám vytlačenú faktúru pri najbližšej donáške.

Dostupnosť

Nakoľko všetko mlieko je od našich vlastných kráv, nie vždy je možné do systému prijať novú rodinu, resp. jednotlivca. Taktiež nevieme zaručiť 100%-nú dostupnosť ani pre pravidelných odberateľov, nakoľko príroda je nevyspytateľná a kľudne sa môže stať, že aj kravička, o ktorú sa staráme najlepšie ako vieme, môže prísť o mlieko.

Čo je iné

Chuť a farbu mlieka ovplyvňuje najmä potrava našich kravičiek, takže mlieko chutí inak v lete, keď sa pasú na tráve a inak v zime, keď je hlavnou zložkou potravy seno.